.


Mokré čištění  

Efektivnost a šetrnost k přírodě i materiálům

Mokré čištění, nebo-li Wet cleaning, je moderní technologie vhodná i pro čištění prádla, které dosud nebylo možné čistit klasickým způsobem. Umožňuje čištění těch nejjemnějších tkanin a speciálních materiálů se zachováním jejich funkčních vlastností. Tento posun je dán vývojem čistících prostředků, které zajišťují ochranu vlákna před působením vody na vlákno a mechanickým účinkem čistícího stroje

Cíleným snížením otáček bubnu, jejich frekvence a současně přesného dávkování lázně umíme prádlo vyčistit důkladně, a přesto šetrně s ohledem na zachování jeho funkčních vlastností. Při mokrém čištění stroj plníme mnohem menší náplní než při běžném praní (plnění na cca 30 %), čištění trvá kratší dobu a teploty dosahují jen 25 - 30°C.

K práci používáme automatický profesionální čisticí stroj od firmy GIRBAU, který zaručuje spolu se speciálními čistícími prostředky pro mokré čištění od firmy SEITZ®, tu nejvyšší a nejšetrnější kvalitu čištění. Tyto prostředky zároveň splňují ty nejpřísnější ekologické kritéria a normy a tím pádem nepředstavují žádnou zátěž pro životní prostředí.

K čištění je možno zvolit i doplňující impregnaci materiálu, která zaručí nepropustnost a ochranu před různými druhy vnějších vlivů.

Zkušená obsluha posoudí každý jednotlivý kus dle materiálového složení, stavu a povahy zašpinění zakázky a určí zda-li je použití této technologie vhodné.

Chemické čištění  

Chemické čištění oděvů je technologie při níž se využívá čistící medium, neboli rozpouštědlo perchloretylen. K tomu používáme nejmodernější plně automatický čistírenský stroj od firmy RENZACCI, vybaveného počítačem který řídí celí proces čištění a zaručuje tak šetrné a optimalizované čištění daného materiálu.

Chemické čištění se provádí výhradně u oděvů označených symbolem, pro ošetřování textilu dle normy ČSN EN ISO 30023 (800007), pro profesionální chemické čištění.

Praní prádla  

Praní všech druhů prádla pro domácnosti i organizace, pro firmy i jednotlivce. Prádlo z hotelů, ubytoven, škol, restaurací, zdravotnických zařízení a dalších firem. Ložní prádlo, deky, přehozy, polštáře, osušky, župany, ubrusy, ubrousky, závěsy a záclony a další textilie.
K praní používáme profesionální automatické prací stroje od firmy PRIMUS, které jsou přesně dávkovány speciálními pracími prostředky od firmy PurChem, které nezatěžují životní prostředí. Díky tomu zaručujeme nejvyšší a nejšetrnější kvalitu praní.

Mandlování a ruční žehlení prádla  

Mandlujeme všechny druhy prádla pro domácnosti i organizace. Ložní, restaurační prádlo jako jsou ubrusy, ubrousky, prostěradla, povlečení, závěsy a další rovné prádlo. Následně prádlo ručně skládáme, převážeme provázkem a připravujeme k vyzvednutí.Prádlo skládáme a třídíme dle přání zákazníka. Poškozené prádlo můžeme vytřídit a předat ho zákazníkovi zvlášť. Každá zakázka je zpracována jednotlivě a s nejvyšší péčí.

Ruční žehlení prádla provádíme na profesionálních žehlících stolech od firmy SIDI. S možným použitím napařovací figuríny dosahujeme maximální spokojenosti zákazníků. Konečný vzhled oděvů a textilií je dán žehlením, napařováním, vyčesáváním, kartáčováním a dalšími specializovanými úkony.

Odborné odstraňování skvrn neboli Detaš

Při odstranění skvrny z oděvu využíváme profesionální detašovací stůl od firmy SIDI. K tomu používáme speciální chemické přípravky od firmy SEITZ® a Surfchimica. Každý tento přípravek je dlouholetým laboratorním vývojem navržen tak, aby odstranil určitý typ skvrn. Díky odbornému proškolení našich zaměstnanců (detašérek), přesně víme jaký přípravek požít na danou skvrnu.

Upozornění: Při neodborném pokusu o odstranění skvrn či praní znečištěného oděvu se může skvrna do textilie zafixovat (zaprat). A poté už může být veškerá snaha na odstranění této skvrny marná i pro naší detašérku. To samé platí i při delší době působení skvrny na textil, kdy může dojít k její fixaci.

A proto prosím neváhejte a doneste Váš znečištěný oděv co nejdříve k nám do čistírny. My už si sním rádi poradíme.

Čištění peří  

Pro čištění peří jsme si vybrali firmu Jan, která bez chemických prostředků, pomocí suché páry o teplotě 350 stupňů. Vyčistí peří profesionálně, pomocí správné a odborné technologie na speciálních strojích k tomu určených. Vaše přikrývky a polštáře budou vyčištěné, nadýchané a provoněné bez roztočů, bakterií i plísní.
Z Vašeho peří, které Vám kvalitně vyčistíme, ušijeme přikrývky, polštáře, peřiny či spací pytle. Velký výběr kvalitní sypkoviny, rozměry na přání zákazníka a prošití do uzavřených obrazců, které znemožňují přesýpání peří.

Rychlý kontakt